Čágo belo šílenci. Jmenuji se Tomáš, ale na internetu vystupuji….. a vlastně mě můžete i tak znát pod mojí přezdívkou T-Vena. Na YouTube už natáčím od roku 2013. Přesně tedy od 21.12.2013, kdy jsem uploudaval svoje první video. Na které tedy nejsem až tak moc pyšný…….. Vlastně, tak jako na dalších 200, které jsem natočil po něm….. ALE CO. KAŽDÝ PŘECE NĚJAK ZAČÍNAL.

T-Vena - Letňany, Praha

Pár informací o mě.

Narodil jsem se v roce 1985 v Boskovicích (okres Blansko). Od narození mám problémy s mluvou a díky tomu jsem do mateřské školy chodil do Rosic (nedaleko Brna), která byla formou internátu. (Od pondělí do pátku – víkendy doma). Tu jsem tedy navštěvoval s mojí o rok mladší sestrou. Ta sice až tak moc logopedii nepotřebovala, ale bylo to pro mě lepší, abych v pěti letech nebyl zcela v cizím prostředí sám.

T-Vena jako malé miminko

Při zápisu do první třídy bylo mým rodičům doporučeno rok odložení. Někteří by jste se mohli domnívat, že kvůli mé mluvě….. Ale to ne. Rozhodl totiž měsíc mého narození. Narodil jsem se v říjnu a při nástupu do školy bych měl pouze 5 let. I když tedy jen krátce. Ale strach ze šikany byl větší. Takže bylo rozhodnuto. Měl jsem nastoupit až o rok později.

Jenže, moje sestra měla ten samý problém. Teď samozřejmě nemyslím problémy s mluvou. Tu už měla dobrou. Také se shodou okolností narodila až v říjnu. Takže při zápisu na ZŠ i jí bylo doporučeno jít až za rok. Takže bylo rozhodnuto. Rodiče si to chtěli zjednodušit a tak si řekli, že mě nechají ještě další rok doma a nastoupím až ten následující s mojí sestrou. Jen přece by bylo pro ně výhodnější se učit každý rok stejné učivo s oběma dětmi, než s každým něco jiného.

Logopedická ZŠ v Brně.

Do první třídy jsem nastoupil až v roce 1993, kdy mi bylo téměř 8 let. Ale nenastoupil jsem na ZŠ k nám do Boskovic, jak moje sestra. Ale nastoupil jsem opět na internátní školu a to tentokrát do Brna, kde se nám věnovali po logopedické stránce.

ZŠ v Brně, kterou jsem navštěvoval nebyla devítiletka, ale pouze na 2 roky. Před pár lety, kdy jsem šel okolo, tak z ní byla už pětiletka a dneska je tomu zase možná trochu jinak. Ale, to sem nebudu plést.

ZŠ Boskovice a SOŠ a SOU Blansko.

Tak jsem od třetí třídy v roce 1995 nastoupil už do Boskovic za mojí sestrou, kam jsem až tak trochu nezapadl. Jen přece se stihl kolektiv stmelit za první dva roky a nové spolužáky už za takových podmínek nemusí dobře přijmout.

Ale i přes ty problémy s mojí mluvou jsem v roce 2005 dokončil úspěšně vyučení a získal tak výuční list na obor dřevomodelář. Ale, to mi jaksi nestačilo a šel jsem ještě na 2 roky na nástavbové studium Obor Provozní technika, kdy jsem v roce 2007 úspěšně udělal maturitní zkoušky. Oba obory jsem studoval na Střední škole v Blansku.

Já a POVINNÁ VOJENSKÁ SLUŽBA!!!

No, a teď se možná ptáte, když jsem si dodělával střední školu, tak proč jsem tedy nešel hned po ZŠ někam na 4 roky na nějakou pořádnou školu….. No, nevím, zda jste si uvědomili můj věk, ale odpověď je snad jasná….. A to ARMÁDA ČR.

Ano, když jsem byl v 8 a začátkem 9 třídy, tak měla původně dle slov naší tehdejší vlády skončit povinná vojenská služba v roce 2007 a kdybych šel hned po ZŠ na střední , tak bych ještě k armádě chytil jeden z posledních možných nástupů….. A teď ruku na srdce….. Komu by se chtělo narukovat do armády, když se jí mohl z odřenýma ušima vyhnout? Mě rozhodně NE!!!

Po dovršení svých 18 let – což bylo začátkem 1. ročníku jsem dostal povolávací rozkaz. Naštěstí ti, kteří studovali mohli zažádat o odklad. Já s mojí mamkou jsme už začali něco pomalu sepisovat. Ale naštěstí jsme ho nikdy nemuseli posílat, protože jen pár týdnů na to došel druhý dopis, kde se psalo, že můj odvod se pozastavuje a to na neurčito. A to jen z toho důvodu, že se naše vláda rozhodla ukončit povinnou vojenskou službu o pár let dříve.

Můj rychlý názor na zrušení povinné vojenské služby.

Osobně můj názor je takový, že to byla největší chyba. Ne to, že povinnou vojenskou službu naše vláda zrušila o něco dříve, a nebo že jsem se jí vyhnul. Ale právě proto, že když vidím dneska těch 90% mladých puberťáků, tak si skutečně kolikrát říkám, že by tu vojnu potřebovali, jako ŘEMEN!!!

Narodil se malý T-Vena

V řijnu roku 1985 se narodila budoucí hvězda YouTube T-Vena.
řijen 1985

MŠ Rosice

V roce 1991 jsem začal chodit s mojí mladší sestrou do internátní MŠ a to vždy od Po do Pá. Na víkendy si nás brávali rodiče domů.
1990 – 1991

ZŠ Brno

V roce 1993 jsem nastoupil opět na internátní školu, ale tentokrát na ZŠ v Brně a bez mé sestry. tato škola byla tehdy pouze na 2 roky.
1993 – 1995

ZŠ Boskovice

Od třetí třídy jsem už konečně nastoupil na ZŠ k nám do Boskovic, kterou jsem navštěvoval až do ukončení 9. třídy.
1995 – 2002

SOŠ a SOU Blansko

V roce 2002 jsem nastoupil na dvouletý učební obor Dřevomodelář, který jsem úspěšně ukončil výučním listem.
2002 – 2005

SOŠ a SOU Blansko

V roce 2005 jsem pokračoval ve svém studiu a to na dvouletém nástavbovém studiu, obor Provozní Technika, který jsem úspěšně ukončil maturitní zkouškou.
2005 – 2007

Začátek mé YouTube kariéry

21.12.2013 byl den D, kdy jsem natočil svoje zcela první video a zároveň jsem ho nahrát na YouTube. Tak jsem odstartoval svojí YouTube kariéru….. Ale mezi námi….. To video byla totální sr*č*a, tak jako dalších 200, které jsem po něm natočil. Ale co….. KAŽDÝ PŘECE NĚJAK ZAČÍNAL.
21. prosinec 2013
Kurva přepiš to