KORONAVIRUS (COVID-19) – jak jistě víte, tak od 16.3.2020 platí v ČR zákaz volného pohybu lidí. Tedy, pokud nepočítáme výjimky, kdy můžeme vyjít ven.

Výjimky, kdy můžeme vyjít ven:

  • Cesta do zaměstnání.
  • Cesta na nákup nejnutnějších věcí.
  • Nutná cesta za rodinou a nebo blízkými osobami – ovšem se už nedoporučuje navštěvovat svoje prarodiče, kteří na Koronavirus (Covid-19) jsou nejvíce náchylní.
  • Návštěva lékaře – opět zde platí, že k lékaři se nedoporučuje chodit s běžnými problémy, ale spíše to řešit po telefonu.
  • Cesta na úřady – ovšem, většina úřadů je schopná tyto záležitosti řešit opět po telefonu a nebo prostřednictvím emailu. Tak pokud to není nejvíce nutné, tak bych si raději tuto návštěvu rozmyslel a všechno vyřešil z pohodlí domova.
Příznaky onemocnění Koronavirem (Covid-19)

Také je zákaz díky tomuhle rozhodnutí se zdržovat na veřejných místech ve více, jak 2 lidech….. Výjimku tvoří samozřejmě rodiny.

Déle je povinné nošení roušek. Zde bych jen podotkl, že rouška NIKOHO NECHRÁNÍ NA 100%. Roušky, které většina nosí, tak nechrání přímo vás, ale chrání lidi okolo, aby jste nikoho nenakazili, pokud by jste už byli nakažení.

Dalo by se to říci i takto: MOJE ROUŠKA CHRÁNÍ TEBE A TVOJE ZASE MĚ. Proto, pokud jste ve větším kolektivu, tak si za žádných okolností tuto roušku nesundávejte!!! To platí hlavně pro kuřáky. Raději si jděte od svých přátel odstoupit o několik metrů dál a zapalte si. Snažte se co nejvíce minimalizovat možné nakažení svého okolí.

Jen přece inkubační doba je až 14 dní, než se můžou dostavit první příznaky. To, že se cítíte zdraví, tak to neznamená, že nejste už nakažení.

Koronavirus (Covid-19) na pravou míru

Případné porušení karantény a pokuty.

Také si uvědomte, že za porušení karantény může policie udělit pokutu na místě až 10 000 KČ. Tedy, pokud s tím budete souhlasit, že jste se nějakým způsobem proti karanténě nějak provinili. Pokud s tím nebudete souhlasit, tak to policie předává dále ke správnému řízení, kde se už může pokuta vyšplhat až na 20 000 KČ.

A pokud si myslíte, že je vám méně jak 18 let, tak že nemůžete z porušení karantény mít problémy, tak zde budete možná mile překvapeni….. Ono totiž nezletilý může dostat za porušení pokutu až 2 500 KČ.

A co potom třeba právnické osoby? Např. restaurace, které i přes zákaz mají otevřeno? Tak ti můžou dostat pokutu až 3 mil. korun a ruku na srdce. Která restaurace by dokázala takovou pokutu ustát? Asi málokterá a to zvláště v dnešní době. Většina restaurací by totiž taková pokuta dokázala položit na lopatky.

Jak snížit riziko nakažením KORONAVIREM ( COVID-19)

Můj pohled na celou věc.

A i přes to stále vídám hodně lidí, ale to nejen dětí a nebo mladých, kteří se stále shlukují ve větších skupinách, než jsou pouze 2. A to nepočítám to, že většina z nich není venku kvůli nutné potřebě, ale právě kvůli tomu, že se chtějí vidět se svými kamarády a přáteli. Jako kdyby to bez nich těch pár týdnů nedokázali vydržet. Zvláště v dnešní době, kdy jsou všelijaké sociální sítě, díky kterým můžeme být se všemi v kontaktu 7/24.

A protože mi to vadí, že dost lidí není ohleduplných jak ke svým kamarádům, tak hlavně ke své rodině, kterou by případně mohli Koronavirem nakazit jako první, protože s nimi jsou nejvíce v kontaktu.

Jak se KORONAVIRUS (COVID-19) šíří?

Takže, pokud bych si mohl přát, tak to všichni zkusme nějak vydržet a snad to brzy skončí. Jen přece, čím více lidí tohle nařízení bude porušovat, tím více bude lidí nakaženo a tím déle tato celá situace bude trvat a to přece nechceme. A nebo snad ano?

Přece chceme, aby se nám životy vrátili do normálních kolejí.

  • Aby se otevřely školy.
  • Abychom mohli vyjít ven bez nutnosti mít na ústech roušku.
  • Abychom mohli v pohodě vycestovat za hranice.

A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Zvláště teď, kdy přichází jaro a začíná se hodně oteplovat.

Tak co? Zkusíte se nad tím trochu zamyslet, zda to nemá smysl celé vydržet?

Příznaky nákazy koronavirem (Covid-19)

A určitě budu rád, pokud mi buď přímo pod video a nebo pod tenhle článek napíšete svůj názor, jak to celé vidíte vy. Rád si ty názory přečtu.

A pokud vás zajímá PODROBNÁ MAPA, KDE VŠUDE V ČR JE KORONAVIRUS, tak se rozhodně podívejte na seznam.cz Stačí kliknout na ten modrý link.

A také se můžete podívat na stránky MINISTERSTVA VNITRA, kde je to více dopodrobna.

Kurva přepiš to 2